Witam serdecznie wszystkich internetowych wędrowców na moim pierwszym blogu i zapraszam do jego lektury.

Sensible World of Soccer najlepszą kopaniną na klasyczną Amigę ?!

Dzisiaj chciałbym wam przedstawić bardzo fajną kopaninę na zwykłe Amigi. Zbytnio nie chce się rozpisywać na ten temat bo myślę ze większość osób które wejdę na ten post miały już do czynienia z ta grą. Seria Sensible Soccer jest dla mnie szczególna grą. Wynika to z wielu powodów. Jednym z nich jest to, ze spędziłem wiele godzin z nią, zdobywając z wieloma drużynami mistrzostwa krajów, świata itd. Tylko niestety jakoś nie miałem możliwości sprawdzenia swoich umiejętności z innymi graczami. 


Po pewnym czasie taktyka komputera stawała się bardzo prosta do rozpracowania. Szkoda, że program nie dostosowywał swojej gry do sposobu grania gracza.  W sumie jest to jedyny mankament produkcji. Gra urzekła mnie również swoją prostotą w sferze grafiki. Dla wspólczesnego "dziecka neostrady" ta pikselowatość jest nie do pomyślenia, ale dla takich starszych graczy jak ja jest ona tu wręcz zbawieniem. gdyż dzięki temu można się skupić na czerpaniu przyjemności wyłącznie z grania i również dzięki temu gra jest niesamowicie szybka. Dlatego trzeba się mocno skupić na tych "kurduplowatych graczach" składających się jedynie z kilku pikseli, którzy wręcz z oszałamiającym tempie poruszają się po ekranie monitora. Jak dla mnie jest to 100% miód bez dodatku dziegciu. Próbowałem wracać do tej gry również na pececie, ale bez zbytnich rezultatów ,ponieważ w sprzedaży nie ma takich joysticków, które nadawały by się do grania w ten amigowy hit.
Czy Sensible Soccer jest najlepszą kopaniną na klasyczne Amigi? Dla mnie absolutnie tak! Grałem w inne gierki tego typu i jakoś nie przypadły mi do gustu jak ta gra. Jedyną gra podobną do Sensibla jest "Fotball Glory", ale kiedy miałem Amigę nie mogłem jej zdobyć, żeby móc ją przetestować. Natomiast pod emulatorem WinUae nie miałem czasu na jej "konsumpcję", może jeszcze to nadrobię i zmienię swoje zdanie:).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz