Witam serdecznie wszystkich internetowych wędrowców na moim pierwszym blogu i zapraszam do jego lektury.

Tag: The Power of Paint.

Witam was po długiej niebytności na blogu. Chciałbym dzisiaj przedstawić  wam bardzo ciekawą i innowacyjną aczkolwiek niedużą produkcję studentów z Instytutu Technologii Digipen z Singapuru. Produkcja bardzo mnie zaciekawiła i wręcz zauroczyła, z uwagi na swoja oryginalność  i ciekawie zrealizowany koncept. Można śmiało powiedzieć, że gra "Tag: The Power of Paint" jest prekursorem świetnej gry Portal, gdyż twórców Taga zatrudniła Valve, której spodobał się ten pomysł. Dzięki temu powstała fenomenalna gra Portal oraz jej następczyni Portal 2. I to wszystko dzięki kilku studentom z tego instytutu.

 
 
Gra przypomina na pierwszy rzut oka Fpsa. Sterujemy bliżej nieokreśloną postacią, która „dzierży” w swoich łapskach rzecz przypominającą pistolet. Jak się szybko okazuje jest to owszem pistolet, ale strzela nie nabojami lecz różnymi kolorami farb, które to znajdujemy w kolejnych etapach gry. Kolorów farb jest trzy: niebieski, czerwony, zielony. Jeśli na przykład wystrzelimy farbę o kolorze niebieskim na pionowa ścianę wówczas możemy po niej chodzić bez strachu że spadniemy. Czerwony kolor natomiast umożliwia nam szybsze bieganie. Szczególnie jest to przydatne kiedy chcemy wziąć większy rozbieg i pokonać jakąś przeszkodę. Właśnie wtedy przydaje się także farba zielona. Umożliwia ona skok. Z farb w pistolecie korzystamy naciskając lewy przycisk myszki.
Pistolet ma także dodatkową funkcję strzału, która potrafi usunąć wcześniej nałożone farby na powierzchniach, kiedy naciśniemy prawy przycisk myszki. Gra ogólnie polega na tym, że trzeba tak używać kombinacji tych trzech kolorów farb aby za ich pomocą pokonywać kolejne przeszkody w mieście by dostać się do końca etapu wskakując do kulistej mazi.
Produkcja jest nieduża i zajmuje lekko ponad 76 MB na dysku. Samo przejście zajmie nam nie wiele więcej niż godzinę czasu, toteż warto go poświecić na zapoznanie się z nią. Oczywiście gra jest darmowa.  

Download


Więcej informacji o produkcji oraz o jej twórcach:


 GameplayBrak komentarzy:

Prześlij komentarz