Witam serdecznie wszystkich internetowych wędrowców na moim pierwszym blogu i zapraszam do jego lektury.

Terra: The Legend of the Geochine.

Terra: The Legend of the Geochine jest kolejną produkcją płodnego instytutu technologii  Digipen z Singapuru.  Przyznam szczerze, że mod zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie z uwagi na swoją oryginalność i pomysłowość. Na pierwszy rzut oka kiedy spojrzymy na screeny mogłoby się wydawać, że produkcja skierowana jest wyłącznie dla miłośników gier platformowo-logicznych. i w dodatku tego młodych odbiorców. Jednak kiedy spróbowałem swoich sił w niej to zostałem miło zaskoczony  tym w jaki sposób autorzy użyli silnika Source. Cała akcja dzieje się na kolorowych wysepkach dryfujących w przestrzeni, gdzie znajdują się odłamki magicznego artefaktu o nazwie „Geochine” 

Wcielamy się w postać dobrej czarownicy, której głównym celem jest przemierzanie tej krainy w celu znalezienia wszystkich części tego artefaktu. Przyznam szczerze, iż mimo tego że fabuła jest trywialna to już samo eksplorowanie tego świata przynosi wiele radochy i satysfakcji. niż mogłoby się początkowo wydawać. Dzieje się tak dlatego, że sterowanie postacią i pokonywanie kolejnych przeszkód terenowych oraz zagadek zręcznościowo-logicznych odbywa się z wykorzystaniem fizyki silnika Source w taki sposób jaki dotychczas nie miało to miejsca w większości modów do Half Lifa.

 Przytrzymując naciśnięty prawy przycisk myszki i równocześnie ruszając myszką w jedną ze stron (prawą lub lewą) zmieniamy wówczas kierunek nachylenia wyspy na której sterujemy dobrą wróżką. Taki sposób użycia fizyki  wpływa na odpowiednie ustawienie przeszkód i przedmiotów na tej wyspie. Dzięki temu możemy pokonywać przeszkody oraz rozwiązywać łatwiejsze bądź trudniejsze zadania logiczno-zręcznościowe. 

 


Warto również wspomnieć o grafice, która jest niemalże cukierkowa i bardzo kolorowa co także wpływa na jakość rozgrywki podnosząc ją w znaczący sposób. Tekstury są bardzo dobrej jakości i do szaty graficznej nie można się przyczepić bo jest naprawdę przepiękna i cudowna.
Nasza czarodziejka posługuje się magiczną pałeczką, której może użyć w dwojaki sposób. Może nią uderzać bądź wystrzeliwać kule ognia za pomocą których będziemy otwierać mechanizmy sterujące drzwiami. Nierzadko będziemy musieli tak sterować kulami ognia aby pokonać czyhające przeszkody terenowe doprowadzając te kule do końca labiryntu gdzie uruchomiony mechanizm otworzy drzwi dzięki którym dostaniemy się do dalszego etapu. Mocną stroną produkcji jest odpowiednie wplecenie przez autorów zagadek logiczno-zręcznościowych tak, że nie są nudne ani schematyczne podczas naszego zwiedzania tego świata.
Muzyczka, która nam przygrywa też jest nie najgorsza i potrafi zbudować odpowiednia atmosferę mimo, że się nie zmienia podczas trwania naszej gry.
Niestety produkcja nie jest zbyt długa, ale potrafi dostarczyć graczowi odpowiednich wrażeń estetyczno-wizualnych. Mod jest darmowy toteż zachęcam do zagrania w niego. Czas spędzony przy nim na pewno nie będzie stracony.

 

 


Screny pochodzą z serwisu softpedia.
Więcej screenów:

DOWNLOAD


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz